Для публікації відгуку вам необхідно увійти.
Сольвент
Розчинник застосовується для розчинення масел, бітумів, каучуків, мочевино- і меламіноформальдегідних олігомерів, поліефірів терефталевой кислоти, поліефірамідов і поліефірімідов, меламіноалкідних лакофарбових матеріалів.
Склад:
Являє собою суміш ароматичних вуглеводнів з невеликим вмістом нафтенов, парафінів і неграничних циклічних углеводородов.В складі сольвенту є більше 50 відсотків ароматичних вуглеводнів. Частину займають ненасичені вуглеводні. Сольвент використовують і для знежирення поверхонь перед фарбуванням. Зовні цей матеріал являє собою прозору рідину, яка не має кольору або слабо-жовту. Сольвент використовують як розчинник масел, каучукових матеріалів, бітумів, різного роду олігомерів і поліефірімідов. Сольвент застосовують у складі багатокомпонентних розчинників, наприклад, серії РЕ. За технологією застосування сольвент додають в розчиняється матеріал дозовано, до отримання робочої в’язкості.
Застосування:
Сольвент застосовується для розчинення масел, бітумів, каучуків, мочевино- і меламіноформальдегідних олігомерів, поліефірів терефталевой кислоти, нефтеполімерних смол, поліефірамідов і поліефірімідов, меламіноалкідних лакофарбових матеріалів, а також в процесі друку.
Методом сольвентной плоттерной друку наносять зображення на банери, вінілові самоклеючі плівки, будівельну сітку і інші матеріали. Фарба містить в собі сольвент, який проникає в структуру матеріалу, що запечатується. Сольвентний фарба володіє цілим рядом характеристик, необхідних для зовнішньої реклами, – вона не вигорає, що не розмивається водою і т. Д., Тобто стійка до кліматичних умов. Фарби на сольвентній основі також застосовуються в шовкотрафаретного друку. Тут переваги в порівнянні з УФ-затверджувальними фарбами полягають в тому, що для закріплення зображення досить лише дочекатися випаровування сольвенту (природним шляхом або при пропущенні через сушильну установку). Відсутність додаткових зовнішніх впливів (без сушильної камери) особливо важливо при друку по чутливих матеріалів (делікатні тканини, дизайнерські папери, будь-які вироби, деформація яких за рахунок нагріву УФ-лампою чомусь небажана). Недоліками сольвентних фарб є різкий запах (і як наслідок необхідність обладнати робоче місце потужної витяжною вентиляцією) і неможливість тривалого зберігання відкритої тари з фарбою. Сольвент застосовується для розчинення відкладень і прочищення інжектора ДВС.
Отримання:
Сольвент отримують в процесі коксування кам’яного вугілля і при піролізі нафтових фракцій.
Термін і умови зберігання:
Сольвент токсичний і пожежонебезпечний. Зберігати рекомендується в щільно закритій тарі в місцях недоступних для дітей, далеко від приладів опалення, електричних пристроїв, харчових продуктів, оберігаючи від вологи і прямого попадання сонячних променів.
Безпека:
Так як нафтовий сольвент відноситься до класу легкозаймистих рідин, поводження з ним вимагає дотримання заходів пожежної безпеки і використання засобів індивідуального захисту. У приміщеннях, призначених для зберігання матеріалу, категорично заборонено користування відкритим вогнем, а наявні світильники повинні бути у вибухонебезпечному виконанні. Ємності з сольвентом не повинні зберігатися під прямими сонячними променями. Крім того, під час виконання робіт з цим матеріалом забороняється зливати і перекачувати його з однієї ємності в іншу за допомогою стиснутого повітря. У тому випадку, якщо сталося розлиття сольвенту по поверхні, його збирають за допомогою ганчірок, потім місце розливу промивають великою кількістю води. При попаданні на шкіру речовина необхідно змити водою з мильним розчином.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.